Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік –  у 1919 році. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу.

Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.


21 січня 2022 року, напередодні Дня Соборності, фахівці управління сім’ї молоді та масових заходів Донецької ОДА, КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» та керівники та відвідувачі молодіжних центрів Донецької області прийняли активну участь у національної молодіжної онлайн-конференції "Акт Злуки. Історія об'єднання і чому це важливо саме сьогодні".


Були обговорені наступні теми: усвідомлення соборності України і підготовка самого Акта Злуки, як це відбувалось; просування ідеї соборності І. Франком, Л. Українкою тощо; сучасне усвідомлення соборності; наскільки тодішня концепція відповідає сьогоденню; чи важлива така стаття в Конституції України; Соборність, як зброя в російсько-українській війні; треті Визвольні Змагання; сучасні захисники соборності України.


Учнівська молодь Півдня, Півночі, Заходу, Сходу і Центру України мала можливість обговорити ці теми, послухати цікавих спікерів, поділитися знаннями і переконаннями.


Співорганізатори заходу: Національний військово-історичний музей України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької області, Донецька обласна Державна адміністрація, молодіжні рухи Харківської області, Хмельницька бригада сил територіальної оборони, Музей шістдесятництва, Львівська обласна рада, Винниківська громада тощо.