Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Благодійний фонд «Слов’янське серце». Допомогти, захистити та відновити життя

У 2014 році із невеличкої ініціативи, що об'єднала внутрішньо переміщених осіб, які на собі відчули, що таке війна, був створений Благодійний фонд «Слов'янське серце», який об'єднав волонтерів, що з перших днів війни допомагали евакуювати людей із небезпечних місць, забезпечували потребуючих продуктами харчування, надавали психологічну та юридичну підтримку, що допомогло врятувати не одну тисячу життів цивільного населення, в чий дім прийшла війна.

Завдяки невтомній праці команди однодумців за 8 років організація реалізувала більше 50 проєктів, в партнерстві з міжнародними організаціями, спрямованих на покращення якості життя мешканців Донецької та Луганської областей.

 

Молодіжний центр, який було відкрито в Святогірську у 2015 році завдяки підтримці UNICEF, дав поштовх до дій талановитій та активній молоді. Саме там дівчата та хлопці отримали  досвід реалізації своїх ініціатив, планування майбутнього.

 

Завдяки взаємодії з органами місцевого самоврядування, обласними адміністраціями та іншими державними органами, організації навчання  було запроваджено дієві механізми щодо допомоги вразливим сім’ям із дітьми шляхом психосоціального супроводу, фінансової підтримки.

 

Створення Громадських центрів та безпечних просторів дозволило покращити психологічний стан дітей, які мешкали вздовж лінії розмежування і постійно перебували у небезпеці. Сучасні методи роботи, нове обладнання, дружня до дітей команда – все це в комплексі дало прекрасні результати.

 

Більше 7000 дітей було охоплено тренінгами з мінної безпеки. Впевнено можна казати, що ці знання допомогли дітям зберегти життя.

 

Літні люди мали можливість гідно зустрічати свій вік, отримувати допомогу від волонтерів, спілкуватися один з одним, ділитись досвідом демонструвати свої таланти, навіть навчатися роботі з комп’ютером та смартфонами.

 

Багато проєктів було спрямовано на активізацію жіночого руху,  запобігання, протидію та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Юридичну, соціальну та психологічну допомогу жінки отримували 24\7. Завдяки цій роботі багато жінок змогли вийти з кола насильства та почати нове життя. Деякі змогли отримати гранти для навчання новій професії або започаткування бізнесу.

 

У період пандемії Covid-19 «Слов’янське серце» разом із партнерами надавали необхідну допомогу вразливим сім’ям із дітьми. Не дивлячись на можливі ризики, обмеження, команда забезпечила необхідними засобами для захисту тих, хто потребував у населених пунктах Донецької та Луганської областей вздовж лінії розмежування.

 

З 24.02.2022, коли почалось повномасштабне вторгнення РФ, команда благодійного фонду «Слов’янське серце» не змінила своєї місії і продовжує надавати допомогу. Необхідність перемістити людей у безпечне місце – одне з головних завдань для команди. Ризикуючи власним життям, під ворожими обстрілами команда евакуювала з місць активних бойових дій вже 8870 людей. Ця робота продовжується, бо з різних куточків надходять прохання по допомогу, і ми не можемо залишити людей в біді.

 

Після переміщення багато сімей із дітьми стикаються з психологічними, соціальними проблемами, які фонд допомагає вирішувати. Зараз у місцях, де перебуває велика кількість переміщених осіб, здійснюється психосоціальна підтримка дітей, обладнуються місця компактного мешкання. Відкриті Громадський центр та безпечні простори, де діти почувають себе затишно, комфортно і добре проводять свій час. Ігри, творчі та інтелектуальні заняття, психологічні тренінги – все це дає можливість відновитись нашим дітям та відволіктись від трагічних подій. Надання багатоцільової грошової допомоги, продуктів харчування, засобів гігієни, одягу допомагає сім’ям з дітьми забезпечити базові потреби.

 

Благодійний фонд «Слов’янське серце» вдячний за міжнародну підтримку усім партнерам та донорам, зокрема, Save the Children, USAID, GIZ, СОС - Дитячі містечка, IOCC, «Amnesty Int», UNHCR та іншим!

За цей час разом вдалось допомогти більше, ніж 350000 особам, постраждалим від війни!

Ми розвиваємось і завжди пам’ятаємо, що життя та здоров’я людини – найбільша цінність у світі. Команда «Слов’янське серце» робить іноді неможливе, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Незважаючи на втому,  ризики для життя, пошкоджені під обстрілами автівки, яким ще потрібно вивозити людей з пекла, ми продовжуємо робити все, що від нас залежить. І кожна посмішка або «дякую» людини, якій ми допомогли, надихає нас на подальшу діяльність. Ми впевнені, що ми впораємося і будемо ще сильнішими. Все буде Україна!