Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
«Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» розпочинає низку онлайн зустрічей з жінками та дівчатами з-поміж ВПО Донецької області

У зв’язку з безперервним збройним конфліктом на сході України та тимчасовою окупацією  частини Донецької  області Російською Федерацією, питання інтеграції ВПО та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення залишається одним з першочергових питань, що потребують злагодженого та системного вирішення.


Вимушено переміщені особи (ВПО) потребують матеріальної, фінансової, соціально-педагогічної й психологічної допомоги та підтримки.  Ситуація постійного стресу, зумовленого вимушеним від’їздом з постійного місця проживання, порушення стабільності та звичного стану життя, втрата годувальників, друзів, родичів, позбавлення батьківської турботи негативно впливає на особистість. Найгостріше ця ситуація сприймається дітьми та жінками, як психологічно чутливих до травмуючих подій. Складне становище провокує виникнення відчуття дискомфорту, зниження соціальної активності та самооцінки, зростання тривожності, агресивності, появи негативного ставлення до інших.

 

Щоб уникнути таких проявів серед ВПО, комунальна установа «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» розпочинає низку онлайн зустрічей з жінками та дівчатами з-поміж ВПО Донецької області. 7 лютого 2023 року на базі філіалу гуманітарного штабу Бахмутського району у м.Дніпро, який очолює перший заступник голови Бахмутської райдержадміністрації Роман Большаков, була проведена онлайн зустріч  з працівниками цього штабу. Спеціаліст  КУ «ДОЦСПД»  розповіла  присутнім про питання, які будуть обговорюватися під час наступних зустрічей:

  • зменшення соціальної напруги серед ВПО;
  • ознайомлення жінок зі змінами в законодавстві щодо соціальних виплат, призначення субсидій, відновлення зруйнованого житла або отримання компенсацій чи допомоги на ремонт;
  • робота щодо запобігання домашньому насильству, особливо щодо дітей;
  • попередження «травми війни», поліпшення психологічного стану жінок;
  • консультації щодо запобігання торгівлі людьми;
  • інтеграція жінок ВПО в громади перебування;
  • залучення гуманітарних організацій до надання допомоги жінкам з дітьми та участь в їх програмах розвитку.

До онлайн зустрічей будуть залучатися фахівці комунальної установи «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» - психолог, юрисконсульт, педагоги соціальні.

 

Завдяки відповідальній особі за роботу філіалу гуманітарного штабу Наталії Антипенко, було забезпечено  доступ до засобів комунікації.