Україна представила пріоритети головування в Глобальному Альянсі із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів на 2025 рік
Серед основних пріоритетів на цей рік – аналіз основоположних документів та їхнє удосконалення, посилення зобов’язань щодо створення комплексних програм репарацій для постраждалих та дослідження найкращих практик серед держав-членів Альянсу для розробки практичного посібника, що міститиме ефективні заходи для запобігання, реагування та підтримки постраждалих.
Про це йшлося, 15 січня під час першої цьогорічної зустрічі представників Глобального Альянсу із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної.
Участь у заході взяли перша леді Олена Зеленська; Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко; Заступниця Міністра закордонних справ Мар'яна Беца. А також діючі члени Альянсу, зокрема представники посольств країн-учасниць (Британії, Японії, Австралії, Франції, Колумбії, Іспанії, Швейцарії тощо) та міжнародних організацій (ООН Жінки, Глобальний фонд підтримки постраждалих, Фонд Муквеге).
Олена Зеленська наголосила на тому, що лідерство України важливе для формування глобальної відповідальності щодо запобігання сексуальному насильству в умовах збройних конфліктів.
Зі свого боку, Ольга Стефанішина зауважила на необхідності обміну досвідом між країнами учасницями.
«Україна розпочала головування в Альянсі і сьогодні ми представляємо пріоритети цього надважливого процесу. Ми вже започаткували мережу Центрів допомоги врятованим, затвердили відповідні урядові рішення, передбачили законодавчі зміни. Це про проактивність нашої держави в контексті реагування на сексуальне насильство під час війни, і ми готові ділитись власним досвідом з іншими країнами. Прагнемо проявити себе як країна, що готова допомагати не тільки своїм громадянам, а й дбати про всіх постраждалих. Головування України сприятиме цій меті», – сказала урядовиця.
Ольга Стефанішина також наголосила, що велика кількість країн та міжнародних організацій вже приєднались до Альянсу і стоять пліч-о-пліч з Україною у підтримці постраждалих. Однак, важливо розширювати коло учасників цього об'єднання.
Довідково
Цьогоріч Україна вперше стала головою Альянсу. Співголовою на 2025 рік є Колумбія. Станом на січень 2025 року у складі Альянсу 26 держав та інших членів
|