Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Для ефективної підтримки жіночих організацій громадянського суспільства, жінок та дівчат, а також оперативного гуманітарного реагування на сході України, у 2023 році ООН Жінки відкрила представництво у Дніпрі.

Це важливий крок для зміцнення допомоги та забезпечення доступу до необхідних ресурсів для жінок, особливо внутрішньо переміщених, які постраждали від повномасштабного російського вторгнення.
Цього тижня представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш відвідала Дніпро, де мала важливі зустрічі з жінками, які беруть участь у проєктах, що реалізуються за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) та ООН Жінки в Україні.
Зокрема, пані Фрейзер Гюнеш поспілкувалася з учасницями ініціатив, спрямованих на адаптацію жінок в умовах повномасштабної війни. Ці проєкти надають підтримку жінкам, допомагаючи їм відновлюватися та брати активну участь у відбудові своїх громад.
Один із проєктів, що втілюється БФ «Помагаєм», допомагає жінкам-ВПО долати наслідки російської війни. Проміжні результати:
Понад 150 жінок та дітей звернулися до безпечного простору в Дніпрі “Рожева панама”. Серед послуг центру: профорієнтаційні консультації, заняття з логопедом та підготовки до школи, арт-терапія, психологічна підтримка для жінок, які пережили насильство або втрату.
Більш ніж 250 жінок отримали гуманітарну допомогу: посуд, постільну білизну, кухонне приладдя, гаджети. Ще понад 150 жінкам, які очолюють прийомні, опікунські та патронатні сім’ї, надали меблі, пральні машини, праски, генератори та інші необхідні речі.
Також 1100 жінок і дітей отримали підтримку для соціальної адаптації в нових громадах. Зокрема, вони взяли участь у 45 освітніх екскурсіях, які допомагали їм краще пізнати історію та культуру регіону, сприяючи інтеграції в місцеву спільноту.
Ще один проєкт, що реалізовувався БФ "Слoв'янське серце", також спрямований на допомогу жінкам. Серед ключових результатів:
Понад 1500 жінок звернулися на гарячу лінію. Найпоширеніші запити стосувалися пошуку житла, працевлаштування, психологічної підтримки та протидії гендерно зумовленому насильству (ГЗН).
120 жінок-ВПО пройшли тренінги щодо запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству.
Сотні жінок взяли участь у тренінгах із підвищення психологічної стійкості та правової обізнаності.
Ці проєкти впроваджуються за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund, гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Жінки та дівчата не повинні залишитися наодинці зі своїми викликами. ООН Жінки в Україні продовжує надавати підтримку, яка так необхідна для відновлення та побудови нового майбутнього.