Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім'ї послуг, спрямованих на повернення у родину відповідно до найкращих інтересів дитини. ХТО МОЖЕ БУТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ? Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей в сім'ї, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, спільно з помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та за згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають в помешканні, уклала договір про надання послуг сімейного патронату з відповідним органом опіки та піклування.
ХТО КООРДИНУЄ І КОНТРОЛЮЄ ПАТРОНАТНУ РОДИНУ? Відповідальною за дотримання прав дитини під патронатом є служба у справах дітей, яка здійснює координацію роботи патронатної родини. Умови надання послуги патронату над дитиною закріплені в Постанові КМУ № 893 від 20.08.2021 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/893-2021-%D0%BF#Text
ЯК СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ? Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання. Надати необхідний пакет документів. Пройти первинний відбір на основі аналізу поданих документів та обстеження умов проживання. Пройти обов’язкове навчання патронатного вихователя та помічника.
Отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату за результатами навчання. Укласти письмовий договір з органом опіки та піклування про надання послуги патронату над дитиною.
Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання. Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім'я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж. Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Якщо Ви не байдужі до сирітської долі, маєте бажання взяти дитину у родину, надати їй тепло та любов та стати патронатним вихователем, звертайтеся до районних/міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служб у справах дітей за місцем Вашого проживання
|