Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Соціальна сфера в Україні потребує реальних змін.

Адже менше ніж 20 % потреб громадян у соціальних послугах на сьогодні задоволені. Це означає, що система підтримки має змінюватись — стати більш людяною та спрямованою на конкретної людини чи родини в складній ситуації.
Нещодавній форум «Реформа турботи: трансформація соціальних послуг України» зібрав понад 2 500 учасників — парламентарів, урядовців, представників ОВА, громадських організацій, експертів та ЗМІ.
На події обговорили, як побудувати трирівневу систему соціальної підтримки:
• соціальний менеджер для персоналізованого підходу,
• центри життєстійкості з психосоціальною підтримкою,
• чіткі пакети послуг для різних потреб.
Значні зміни очікуються й в принципі оплати. Замість принципу “гроші на утримання стін” - “гроші на оплату конкретної соціальної послуги для реальних людей”. Тобто, замість фінансування закладів — оплата конкретних соціальних послуг для людей. Кошти йдуть туди, де вони реально потрібні. Послуги закуповуватимуться на конкурентному ринку, а не за застарілими процедурами.
Окрім цього запроваджується єдиний національний закупівельник, що спростить доступ до послуг для громад і забезпечить рівність для надавачів.
Змінюється й роль фахівців: соціальні менеджери супроводжуватимуть людину на всьому шляху отримання допомоги — з увагою, фахово та людяно.
«У складні часи потреба людей у підтримці зростає, і українці мають відчувати: вони - не самі. А держава, реагуючи на ці виклики та запит людей у турботі, має створити гідні умови для життя кожної людини. Особливо для тих, хто вже в кризі чи є ризик там опинитися.
Звісно, фінансова підтримка - важлива. Але, пригадуючи перші дні великої війни, коли старші люди, які жили на верхніх поверхах багатоповерхівок, навіть, маючи кошти, не мали можливості купити продукти, ліки і загалом отримати гідну турботу, маємо зробити висновки і не допустити, аби це повторювалося. Підтримати коли важко, - фахово та людяно, - такою є мета соціальної послуги. І сьогодні, вдосконалюючи сферу турботи, ми ставимо перед собою амбітну, але дуже гуманну мету - зробити так, аби людина в кризі не залишалась на самоті, а точно мала, куди звернутись та отримати допомогу», — наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Ви хотіли б долучитися до формування нової соціальної політики?
Міністерство приймає ідеї, рекомендації та критичні зауваження до 15 липня. Це шанс для волонтерів, бізнесу, громадськості і самих користувачів системи соціальної підтримки бути почутим.
Посилання на форму, де можна залишити свої зауваження й рекомендації, залишу в коментарях.
Долучайтеся — і ваша роль у формуванні нової системи соціальної турботи може стати важливим чинником змін.
Крім того, в коментарях залишу посилання на відеозапис презентації.