Управління у справах сім'ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації оголошує обласний конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка на 2018 рік, який буде проходити протягом жовтня листопада 2017 року.
Конкурс проводиться з метою забезпечення прозорості та ефективного розподілу коштів, які передбачаються у обласному бюджеті для підтримки інститутів громадянського суспільства на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім’ї.
Управлінням визначені соціальні проблеми, на розв’язання яких мають бути спрямовані проекти програм інститутів громадянського суспільства:
1. Громадянськість і патріотизм – здійснення заходів, спрямованих на утвердження патріотизму, громадянської свідомості й активної громадянської позиції молоді.
- Посилення профілактики правопорушень у процесі підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки молоді.
- Формування патріотичної свідомості молоді в сім’ї, навчальних закладах, у громадському середовищі шляхом розвитку історичної пам’яті; утвердження українських народних традицій; усвідомлення національної своєрідності; залучення молоді до суспільно значущої діяльності; створення осередків громадянсько-патріотичного виховання й допризовної військової підготовки.
- Виховання у молоді почуття особистої та національної гідності, подолання комплексів меншовартості, формування шанобливого ставлення до переконань, культури і традицій інших.
- Активізація внутрішнього туризму, екскурсій різними регіонами України, запровадження побратимства між молодіжними організаціями по принципу міст побратимів.
- Формування шанобливого ставлення та поваги до борців за державну незалежність і територіальну цілісність України, у тому числі до учасників АТО.
- Формування бережливого ставлення до природного та соціального, культурного та предметно-побутового довкілля.
2. Розвиток мережі інноваційних центрів розвитку для молоді та дітей (молодіжних центрів)
- Сприяння використанню в роботі інноваційних центрів розвитку для молоді та дітей різноманітних методів для задоволення потреб молоді (за принципами неформальної освіти, заняття в групах, дискусії, творчі лабораторії, семінари, індивідуальні консультації тощо).
3. Здоровий та безпечний спосіб життя – здійснення заходів, спрямованих на поширення серед молоді здорового та безпечного способу життя.
- Підвищення рівня фізичного, духовного і соціального здоров’я молоді шляхом широкого впровадження у суспільстві системи фізичної культури та спорту, здорового і безпечного способу життя;
- Сприяння зміцненню психічного здоров’я молодих людей, формування внутрішньої культури їх взаємин у сім’ї та соціальному середовищі, популяризація серед молоді знань з безпеки життєдіяльності.
4. Зайнятість молоді – створення умов та здійснення заходів, спрямованих на забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді у процесі співпраці вітчизняних і міжнародних громадських об’єднань, роботодавців, органів державної влади та місцевого самоврядування.
- Спрямування професійних інтересів молоді за формулою: «інформування-навчання-тестування-залучення».
- Сприяння розвитку молодіжного підприємництва, самозайнятості та ефективного просування молодих людей у підприємницькому середовищі.
- Сприяння розвитку волонтерства, як форми залучення молоді до суспільно значущої діяльності, способу неформальної освіти і вторинної зайнятості.
5. Підтримка молоді тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб – здійснення заходів, спрямованих на інформаційну, консультативну, організаційну та іншу підтримку молоді тимчасово окупованих територій та з числа вимушених мігрантів.
- Психологічна реабілітація дітей та молоді шляхом очних та дистанційних занять з психологами та конфліктологами, залучення до різних форм спілкування та суспільно-корисної діяльності.
- Корекція регіональних стереотипів суспільної свідомості інформаційними засобами та засобами комунікації.
- Сприяння соціальній адаптації молоді з числа тимчасових переселенців (освітній, трудовій, громадсько-політичній, дозвіллєвій).
6. Подолання демографічної кризи та розвиток інституту сім’ї
- Пропагування відповідального батьківства, проведення заходів на зміцнення інституту сім’ї, національних родинних цінностей.
- Залучення громад до заходів соціальної підтримки сім’ї та проведення сімейних свят, культурологічних акцій.
7. Проведення просвітницьких заходів щодо протидії торгівлі людьми та насилля у сім’ї.
8. Гендерний розвиток – регіональний аспект.
9. Оздоровчі програми для молоді та дітей
Максимально можливий об'єм бюджетного фінансування програми, розробленої громадською організацією складає до 75 % від загальної суми кошторису витрат на реалізацію проекту.
Для участі в конкурсі інститути громадянського суспільства подають конкурсну документацію, яка має бути підготовлена українською мовою і складатися з пакету документів, перелік яких знаходиться в Порядку проведення обласного конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.
Конкурсна документація приймається до 21.11.2017 року (включно) щодня, окрім суботи та неділі, з 9.00. до 18.00. за адресою: м. Краматорськ, вул. Богдана Хмельницького, 6, 4-й поверх, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.
Контактний телефон: (0626) 42-19-29, 095-062-06-88
Рішення про визначення переможців конкурсу оголошується в місячний термін з дня його винесення.
Додаткова інформація:
ПОЛОЖЕННЯ про конкурс...
Додаток 1(заявка на участь, опис та кошторис витрат)
Додаток 2 (звiт про виконання договору та обсяг використаних бюджетних коштів)
Внесення змін до обласного конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями відносно дітей, молоді, жінок і сім'ї
|